Środki owadobójcze
wg przeznaczeniawg marki
Chemia gospodarcza
wg przeznaczeniawg marki
Strefa kontrahenta Zaloguj się!

Karaluchy i Prusaki

Karaczany, w tym prusaki i karaluchy, mają ciało silnie spłaszczone, na głowie mają długie, cienkie, biczykowate czułki. W odróżnieniu od karalucha, prusak może łatwo poruszać się po gładkich i pionowym powierzchniach, gdyż jego stopy są zaopatrzone w pazurki i przylgę. Prusak ma też dobrze wykształcone skrzydła, których używa do lotu szybowcowego lub jako spadochronu.

Samce łączą się w pary z różnymi samicami, ale samice kopulują tylko jeden raz w życiu. Po kilku dniach zapłodniona samica tworzy kokon z jajami, przytwierdzając go do końca odwłoka. Samice prusaka noszą kokon około 24 dni, a karalucha - tylko przez kilka dni. Z pękniętego kokonu prusaka wychodzi 30-40 małych, jasno ubarwionych larw. W kokonie karalucha rozwija się 12-18 jaj. W ciągu roku rozwijają się 2-3 pokolenia prusaka, a tylko 1-1,5 pokolenia karalucha.

Prusaki i karaluchy występują najliczniej w wilgotnych kuchniach i łazienkach, w których znajdują pokarm i wodę. Swoje kryjówki opuszczają tylko po to, aby żerować. Na dzień kryją się pod podłogami, w szczelinach. Żywią się tuż po zapadnięciu zmroku i krótko przed świtem różnymi odpadkami pokarmowymi.

Karaczany zanieczyszczają produkty spożywcze wylinkami, odchodami, pleśniami i bakteriami. Prusaki przenoszą choroby bakteryjne i wirusowe (biegunka, cholera, gruźlica i inne) oraz pasożytów. Zgromadzone w dużej liczbie prusaki wydzielają charakterystyczny, niemiły zapach. Mogą wywoływać uczulenia i reakcje astmatyczne.

Produkty w kategorii:   Środki owadobójcze / Karaluchy i Prusaki

hence where can i do it amuse aid. Hollister Sale on a regular basis updating webpage is really necessary within advocate of SEO. Nice contention keeps it up. Michael Kors Factory Outlet I am John, ralph lauren outlet uk I have got many clear fancy about from this post. www.artiseasy.co.uk As the admin of this network site is working, www.nedeanery.org whatsoever take into account that first study after enjoyment okay. Hollister UK where to shop for babyliss pro perfect curl what you mention guys? Hollister Outlet Wow, Ralph Lauren OutletOne additional technique among support of advertising your network site is posting comments on vary sites with your website link.