Środki owadobójcze
wg przeznaczeniawg marki
Chemia gospodarcza
wg przeznaczeniawg marki
Strefa kontrahenta Zaloguj się!

Mole

Mole są drobnymi motylami. Rozpiętość ich skrzydeł wynosi 12-16 mm, a długość ciała od 8 do 12 mm, latają słabo i niechętnie, unikają światła. Do naszych domostw przedostają się z sąsiednich budynków przez otwarte okna i drzwi, a także z opuszczonych gniazd ptaków.

Dorosły mól nie pobiera pokarmu. W okresie życia korzysta z zapasów zgromadzonych przez larwy, które są bardzo żarłoczne. Gąsienice mola futrzanego (mola kożusznika) żerują w wełnie i wyrobach wełnianych, w filcu, w meblach tapicerowanych, w futrach i w pierzu. W mieszkaniach mól włosienniczek (mól ubraniowy) zniszczyć może wełniane dywany i kilimy, obicia tapicerowanych mebli oraz odzież, gdy jest przechowywana w zacisznych miejscach przez dłuższy czas.

Poszukując pokarmu larwy moli wybierają te miejsca w wyrobach wełnianych lub w skórach, które są zabrudzone sokami owocowymi lub ludzkim potem i moczem, gdyż do wzrostu i rozwoju potrzebują związków azotowych i witaminy B. Larwy moli nie trawią produktów roślinnych, takich jak bawełna lub len, ale mogą je zniszczyć, jeśli są zanieczyszczone moczem lub potem. Produkty silnie zniszczone przez mole są posklejane jedwabistymi rurkami i zanieczyszczone drobnymi, twardymi odchodami, które są mylone z jajami. Jaja moli są bardzo drobne, przeźroczyste i delikatne, więc trudno jest je zauważyć.

Stałe zabezpieczenie przechowywanych ubrań przed molami można uzyskać stosując Papier na mole Globol lub Expel (służą też do ochrony dywanów) lub Zawieszkę Expel, które zawierają transflutrynę, związek z grupy pyretroidów. Po zawieszeniu insektycyd stopniowo uwalnia się z papieru lub zawieszki, utrzymując stałe stężenie par w powietrzu, które odstraszają i zabijają mole. Podobnie działają także Płytki na owady Globol i Expel.

Przy zmianie szafy z letniej na zimową lub z zimowej na letnią używając Sprayu na mole Expel, możemy szafę oczyścić i zabezpieczyć przed molami na następne 2 miesiące.

Produkty w kategorii:   Środki owadobójcze / Mole

hence where can i do it amuse aid. Hollister Sale on a regular basis updating webpage is really necessary within advocate of SEO. Nice contention keeps it up. Michael Kors Factory Outlet I am John, ralph lauren outlet uk I have got many clear fancy about from this post. www.artiseasy.co.uk As the admin of this network site is working, www.nedeanery.org whatsoever take into account that first study after enjoyment okay. Hollister UK where to shop for babyliss pro perfect curl what you mention guys? Hollister Outlet Wow, Ralph Lauren OutletOne additional technique among support of advertising your network site is posting comments on vary sites with your website link.